• Obniżka

Skrzydło Tecline Donut 22 Special - uprzęż Comfort + kieszenie + wyściółka H

2 980,00 zł
2 430,00 zł Zniżka 550,00 zł
Brutto

Skrzydło Tecline Donut 22 Special z uprzężą Comfort + zestaw kieszeni i wyściółka H

Najważniejsze zalety:

  • wygodna wyściółka na płycie typu H
  • zestaw kieszeni
  • prosta bezpieczna konstrukcja
  • stabilne ułożenie pod wodą oraz na powierzchni
  • opływowy kształt umożliwiający penetrację ciasnych przestrzeni
  • wytrzymały materiał 
  • pojemność wystarczająca, żeby worek wraz z zestawem dwubutlowym i butlą boczną utrzymywał się na powierzchni, a po założeniu na nurka dawał mu wysoką pozycję nad wodą
  • szybki zrzut gazu w każdej pozycji z inflatora jak i tylnego zaworu (spłuczki)
  • bezkolizyjne ułożenie węży
  • bezpieczny i łatwy dostęp do zaworów przy worku całkowicie napełnionym

Worek dostępny w kolorach: czarny, czerwony, niebieski.

Wybierz kolor
Ilość

Prototyp worka Donut 22 Special został wnikliwie sprawdzony - zanim rozpoczęta została produkcja seryjna nasz tester wykonał z nim ok. 200 nurkowań, w Bałtyku, jeziorach, kamieniołomach jaskiniach Florydy , zalanych podziemiach i w basenach z chlorowaną wodą. W testach uzyskano bardzo dobry wynik zarówno z strony wytrzymałości materiału, jak i walorów użytkowych. Dzięki czemu powstał pierwszy polski worek Donut 22 Special do twina.

Skrzydło Danut 22 Special dzięki wielu tysięcy godzin spędzonych pod wodą w różnych konfiguracjach sprzętowych został dostosowany do oczekiwani nurków, instruktorów.

W komplecie z workiem dostajemy dodatkowy, krótszy wąż do inflatora, pozwalający na dobranie rozmiaru właściwego do swoich preferencji.

Worek ma kształt nieregularnego koła co pozwala na sprawne przetaczanie gazu w dowolnym kierunku, a tym samym na utrzymanie wybranej pozycji pod wodą.

Zwiększenie szerokości worka oraz specjalna wkładka wszyta na obrysie worka dają dobre boczne trzymanie twina w nurkowaniu z dodatkowymi butlami.

Dodatkowo wkładka ta spowodowała wzrost pojemności worka bez zwiększania jego obrysu - powstał mały worek o dużej pojemności.

Szeroki pas w dolnej części worka pozwala wykorzystać tę dodatkową pojemność zapewniając nurkowi "wysoką" pozycję na powierzchni wody.

Stabilną pozycję pod wodą utrzymujemy również dzięki łatwemu zrzutowi gazu. Tylny zawór został umieszczony "intuicyjnie". Sięgając ręką do spłuczki po prostu na nią trafiamy. Wąż inflatora położony jest centralnie tak, aby gniazdo węża znalazło się dokładnie pomiędzy butlami, co pozwala na zrzucanie gazu infaltorem bez konieczności silnego odchylania się w górę.

Worek jest bardzo wąski w górnej części dając praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji węży i automatów oraz , co równie ważne, swobodny dostęp do zaworów. Położenie worka względem zestawu i płyty możemy ustalić wybierając jedną z dwóch par otworów na śruby mocujące worek na butlach.

skj5