• Obniżka

Skrzydło Tecline Donut 22 Special - uprzęż Comfort

2 165,00 zł
1 865,00 zł Zniżka 300,00 zł
Brutto

Skrzydło Tecline Donut 22 Special z uprzężą Comfort - idealny worek do zestawu dwu-butlowego 2x12

  • mały rozmiar, prosta bezpieczna konstrukcja
  • stabilne ułożenie pod wodą zarówno z samym twinem jak i z kilkoma butlami bocznymi
  • opływowy kształt umożliwiający penetrację ciasnych przestrzeni
  • wytrzymały materiał - odporny na promieniowanie UV, ale także na zaciski w jaskiniach, czy wrakach
  • pojemność wystarczająca, żeby worek wraz z zestawem dwubutlowym i butlą boczną utrzymywał się na powierzchni, a po założeniu na nurka dawał mu wysoką pozycję nad wodą
  • szybki zrzut gazu w każdej pozycji z inflatora jak i tylnego zaworu (spłuczki)
  • bezkolizyjne ułożenie węży
  • bezpieczny i łatwy dostęp do zaworów przy worku całkowicie napełnionym

Worek dostępny w dwóch kolorach: czarny, czerwony.

Wybierz kolor
Ilość

Pierwszy polski worek Donut 22 Special do twina 2x12l powstał w oparciu o oczekiwania nurków, instruktorów i wiele tysięcy godzin spędzonych pod wodą w różnych konfiguracjach sprzętowych.

W komplecie z workiem dostajemy dodatkowy, krótszy wąż do inflatora, pozwalający na dobranie rozmiaru właściwego do swoich preferencji.

Worek ma kształt nieregularnego koła, co pozwala na sprawne przetaczanie gazu w dowolnym kierunku, a tym samym na utrzymanie wybranej pozycji pod wodą.

Zwiększenie szerokości worka oraz specjalna wkładka wszyta na obrysie worka dają dobre boczne trzymanie twina w nurkowaniu z dodatkowymi butlami.

Dodatkowo wkładka ta spowodowała wzrost pojemności worka bez zwiększania jego obrysu - powstał mały worek o dużej pojemności.

Szeroki pas w dolnej części worka pozwala wykorzystać tę dodatkową pojemność zapewniając nurkowi "wysoką" pozycję na powierzchni wody.

Stabilną pozycję pod wodą utrzymujemy również dzięki łatwemu zrzutowi gazu. Tylny zawór został umieszczony "intuicyjnie". Sięgając ręką do spłuczki po prostu na nią trafiamy. Wąż inflatora położony jest centralnie tak, aby gniazdo węża znalazło się dokładnie pomiędzy butlami, co pozwala na zrzucanie gazu infaltorem bez konieczności silnego odchylania się w górę.

Worek jest bardzo wąski w górnej części dając praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji węży i automatów oraz, co równie ważne, swobodny dostęp do zaworów. Położenie worka względem zestawu i płyty możemy ustalić wybierając jedną z dwóch par otworów na śruby mocujące worek na butlach.

skj4