Płetwy TecLine PowerJet + sprężyny

523,00 zł
Brutto

Płetwy Tecline POWER-JED dla nurków zaawansowanych oraz  rekreacyjnych.


 1. Zmieniony kąt nachylenia pióra Powerjed - 164 stopni pozwala na bliższe pływanie przy mulistym dnie oraz w miejscach z niskim stropem

 2. Dłuższe pióro płetwy specjalne zaprojektowane - pozwala na pokonanie w łatwy oraz lekki sposób większych dystansów. Lepsza efektywność płetwy

 3. Szersze brzegi płetwy oraz stabilizatory to precyzyjne manewrowanie oraz łatwiejsze pływanie do tyłu

 4. Zmieniony kształt kieszeni płetwy daje lepsze trzymanie buta oraz komfort   co przekłada się  na efektywny  i łatwy ruch

 5. Perfekcyjne dopasowanie do butów - umożliwia lepsze wyczucie pletwy

 6. Większe wloty wody do dyszy - stabilizują prace płetwy na boki

 7. Zmieniony kąt sprężyn minimalizuje ruchy stopy na boki

Wybierz rozmiar
Wybierz twardość
Ilość

Płetwy TECLINE PowerJet o trzech twardościach:

 • Miękka (Soft) - dedykowana dla nurków początkujących, chcących utrzymać miękką charakterystykę płetw i jednocześnie korzystać z zalet płetw typu JET.
 • Średnia (Medium) - jest to twardość uniwersalna, idealna dla nurków jaskiniowych, wrakowych oraz do pływania na długich dystansach.
 • Twarda (Hard) - twardość przeznaczona dla najbardziej wymagających nurków, którzy wymagają od płetw większej precyzji w manewrowaniu np. dla fotografów, archeologów i instruktorów.


 Różnice w konstrukcji TecLine PowerJet w stosunku do innych płetw.


Co jest inne lub zmienione w konstrukcji? 

 1. Płetwa w wersji MEDIUM i SOFT sprawdza się najlepiej w długich wypływaniach z zastosowaniem zmodyfikowanych technik poruszania redukując wysiłek przy utrzymaniu równej prędkości poruszania. 
 2. Płetwa posiada dłuższą część pióra wykorzystywaną w zmodyfikowanym kraulu i frogu (charakterystyczny "język" wystający poza obrys płetwy) zwiększając efektywność tych technik.
 3. Wyższa krawędź boczna i dodatkowe stabilizatory (podłużne „żebra” biegnące wzdłuż pióra), które ułatwiają prowadzenie pióra płetwy przy pływaniu do tyłu, ale również ograniczają konieczność precyzyjnego domykania frogakicka, a dodatkowo poprzez wydłużenie czasu kierunkowego wypływania wody przez dysze (jet'y), stabilizują stopę nurka.
 4. Zdecydowanie większy kąt wychylenia pióra w porównaniu do płetw dostępnych na rynku - daje to możliwość pływania blisko mulistego dna w miejscach z niskim stropem również w kaloszach, kąt ten pozwala także ograniczyć konieczność domykania stylu (frogkick).
 5. Zmieniony kąt spodu kieszeni na stopę - w efekcie zanurzanie w ciasnych studniach, wzdłuż opadającego stoku, czy szybka zmiana trymu wynikające z uniesienia piór płetw realizowane są przez naciśnięcie przodem stopy na kieszeń płetwy (wymaga ruchu stopą, jakby chcieć gwałtownie wcisnąć pedał gazu w samochodzie).
 6. Zdecydowanie większe wloty wody do dysz, co powoduje stabilniejszą pracę płetwy na boki. Koniec z "myszkowaniem" płetw przy przyspieszeniach i mniejszy wysiłek przy spokojnym płynięciu. 
 7. Dużo większa reaktywność - płetwa ma gumę o 2 różnych twardościach, zdecydowanie sztywniejsze stabilizatory będą reagowały na ruch jak sprężyna, po części go oddając, co da dodatkową oszczędność gazu i pozwoli na ograniczenie wzrostu CO2 .  Zastosowanie mniejszej twardości gumy na podbiciu stopy bardzo podnosi komfort u osób z wysokim podbiciem oraz pływających w klasycznych kaloszach. 
 8. Inny kąt mocowania sprężyn - sprężyna zahacza się nad piętą, a nie jak do tej pory niemal pod. Ta zmiana kąta, powoduje dociskanie boków kieszeni do buta minimalizując ewentualne ruchy stopy na boki - dodatkowy protektor chroni przed poślizgiem przy poruszaniu się po mokrym pokładzie łodzi.
pa1